Czeka Cię przeprowadzka? Nic strasznego! Wystarczy, że dobrze się do niej przygotujesz. Przeczytaj kolejne V porad, które sprawią, że przejdziesz przez ten stresujący proces bez zbędnych niespodzianek. Pamiętaj, aby zapoznać się z pierwszą częścią naszego poradnika. Dodatkową pomocą będzie dla Ciebie także zaangażowanie w transport Twoich mebli profesjonalnego taxi bagażowego.

Znasz pierwsze V rad odnośnie przeprowadzki z naszego poprzedniego artykułu. Pora na kolejne!

VI porada

Wykorzystaj poduszki i koce jako dodatkowe zabezpieczenie, czyli chroń cenne oraz delikatne przedmioty. Poduszki stanowią świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy musisz przewieść rzeczy, które mogą się potłuc, zarysować lub obić. Wypełnienie nimi przestrzeni w kartonach pozwoli odpowiednio zamortyzować nawet ewentualny upadek podczas transportu.

VII porada

Podpisz kartony, czyli etykiety pozwolą Ci posegregować Twoje rzeczy. Zachęcamy nie tylko do opisania elementów wyposażenia tematycznie, ale także do dokładnego wypisania, co znajduje się wewnątrz pudeł oraz w jakim pokoju i w którym miejscu mają znaleźć się konkretne akcesoria. Przede wszystkim usprawni to sam proces układania rzeczy w nowym mieszkaniu, a także skróci czas wypakowywania ich czy zapełniania nimi półek i szafek.

VIII porada

Zrób zdjęcia ułożenia kabli urządzeń elektrycznych, czyli ułatw sobie uruchamianie sprzętu domowego. Nie jesteś mistrzem w temacie podłączania komputera czy innych tego typu elementów wyposażenia? Zwykle zapominasz, który kabel należy podłączyć do odpowiednich gniazdek? Wystarczy, że wykonasz kilka fotografii, by w prosty sposób ułatwić sobie późniejsze uruchomienie sprzętu elektrycznego.

XI porada

Walizka przetrwania, czyli przygotuj bagaż podręczny. Możesz spakować nie jeden, a nawet dwa – najważniejsze jest jednak, aby były w nich rzeczy, które rzeczywiście będą Ci niezbędne przez pierwsze dni przeprowadzki, kiedy to będziesz przemieszczać się z jednego mieszkania do drugiego. Pierwsze noce mogą być ciężkie – przygotuj się na nie!

X porada

Nie jesteś mistrzem przeprowadzek? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje rzeczy rzeczywiście nie ulegną zniszczeniu. Taxi bagażowe będzie Twoją gwarancją udanego i profesjonalnego transportu bagaży oraz mebli. Nie wiesz, gdzie szukać takich usług? Skontaktuj się z Panther-Trans, którzy zajmują się przeprowadzkami na terenie miast Rumia, Gdynia i okolic.