Czujesz zimny pot na karku, bo czeka Cię… przeprowadzka? Spokojnie! Możesz uniknąć stresu związanego z pakowaniem i zmiana miejsca zamieszkania. Wystarczy, że zminimalizujesz ilość rzeczy, które musisz ze sobą zabrać oraz powierzysz ich transport prawdziwym specjalistom w dziedzinie taxi bagażowego. Co najważniejsze – skorzystaj z naszych rad, żeby dowiedzieć się, jak przygotować się do przeprowadzki i transportu mebli!

I porada

Kartony, czyli klucz do rozpoczęcia pakowania. Jeśli zorganizujesz je wcześniej, to łatwiej będzie Ci rozplanować, co powinno znaleźć się w nich najpierw, a co możesz przewieźć na samym końcu przeprowadzki. Zwróć uwagę na to, aby wybrać tez takie z raczkami, które pozwolą Ci na wygodniejsze przenoszenie drobnych rzeczy. Pamiętaj, aby wykorzystać też kartony zgromadzone w domu, np. po urządzeniach elektrycznych, które są bardzo pojemne.

II porada

Plan pakowania, czyli zorganizowana przeprowadzka. Najlepiej, gdy dobrze przemyślisz kolejność transportowania, jak i układania rzeczy do pudeł. Zacznij od dokumentów czy ubrań, które nie są tak niezbędne, a potem przejść do większych gabarytów. Podczas planowania przeprowadzki pomocny będzie także kontakt z firmą transportowa, zajmująca się usługami taxi bagażowego.

III porada

Zacznij pakować się wcześniej, czyli dobrze oceń ilość rzeczy, jaką masz do przewiezienia.  Dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy transportującej meble oraz dokładnie zaplanujesz przeprowadzkę.

IV porada

Worki próżniowe, czyli sposób na oszczędzenie miejsca podczas transportu. Pomyśl tylko – jak wiele miejsca zyskasz dzięki nim. Złożona kołdra lub ubrania zajmują niepotrzebnie przestrzeń. Dzięki workom próżniowym możesz tego uniknąć.

V porada

Koniec gromadzenia śmieci, czyli przeprowadzka jako sposób na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Przejrzyj i posegreguj swoje ubrania, akcesoria oraz elementy, które zgromadziłeś w domu. Postaraj się dokonać prostej selekcji – wyznacz, co jest Ci niezbędne, a z czym należy się już pożegnać. Zbyt duża ilość rzeczy może tylko utrudnić przeprowadzkę.

To jeszcze nie koniec – kolejna część, czyli następnie 5 porad znajdziesz w drugiej części artykułu!

Jeśli szukasz sprawdzonego taxi bagażowego na terenie Rumi, Gdyni i okolic, które znacznie ułatwi Ci transport mebli, skontaktuj się Panther-trans. Pamiętaj, sprawdzona firma to przyjemna przeprowadzka.