Każda przeprowadzka wiąże się z ogromnym nakładem pracy i sporym zamieszaniem. Jeśli trafiłeś na ten artykuł, to prawdopodobnie nie chcesz męczyć się z trudami przeprowadzki i poszukujesz fachowców, którzy Ci w tym pomogą. Nie da się ukryć, iż każde przenosiny w nowe miejsce to ogromne wydarzenie dla rodziny i znajomych oraz dla samego zainteresowanego. Dodatkowym stresem i źródłem zmartwień może być nieodpowiednia pogoda. W Polsce niestety zazwyczaj ciężko jest przewidzieć kiedy dokładnie będziemy doświadczać idealnych warunków atmosferycznych. Warto więc zastanowić się, w jakim miesiącu planujemy przeprowadzkę i zrobić wszystko, by nawet największe wahania temperatur nie popsuły nam przenosin do nowego mieszkania czy biura.

Przeprowadzka w deszczu

Przed zarezerwowaniem terminu przeprowadzki warto sprawdzić, czy na wybrany okres czasu nie są zapowiadane ulewne deszcze lub burze. Warto wybierać miesiące, które teoretycznie są zazwyczaj bezdeszczowe, by uniknąć problemów z transportem przenoszonego dobytku. Nasi specjaliści są oczywiście przygotowani na nawet największy deszcz i silny wiatr, ale jeśli mamy dowolność terminu przeprowadzki, to powinniśmy jednak skłaniać się do wyboru stosunkowo suchych i ciepłych dni. Pamiętaj, że możesz umówić się z nami nawet z bardzo dużym wyprzedzeniem więc śmiało rezerwuj termin, który najbardziej Ci odpowiada.

Uciążliwy okres zimowy

Niestety niskie temperatury oraz opady śniegu nie wpływają korzystnie na komfort przeprowadzek. W miesiącach, gdy dość szybko zapada noc, a dni są o wiele krótsze, przenosiny muszą odbywać się po zmroku, co nie sprzyja wygodzie i komfortowi całego procesu. Zawsze lepiej wybrać cieplejsze dni, bez opadów atmosferycznych oraz zdecydować się na przeprowadzkę w godzinach wcześniejszych.

Jeśli jednak musimy przeprowadzać się w okresie zimowym, to koniecznie pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu naszych rzeczy. Sprzęty RTV i AGD oraz całą elektronikę powinniśmy dodatkowo zabezpieczyć, by uchronić się przed wodą, która może dostać się między szczeliny kartonów. Do tego celu warto posłużyć się np. folią bąbelkową, którą należy dokładnie owinąć wszelkie sprzęty mogące ulec uszkodzeniu. Oczywiście podczas ulewy lepiej zabezpieczyć wszystkie kartony, by mieć 100% pewność, że ich zawartość nie ulegnie zniszczeniu.

Specjaliści z naszej firmy są przygotowani na nawet najbardziej ciężkie warunki pogodowe. Wiedzą jak przenosić rzeczy klientów w deszczu, podczas śnieżycy, silnego wiatru czy po zmroku. Jeśli zależy Ci na profesjonalnej przeprowadzce, to koniecznie skontaktuj się z nami i pozwól nam pomóc sobie w przenosinach do nowego miejsca!