Planujesz przeprowadzkę i szukasz sposobu, aby bezpiecznie przewieźć swoje meble? Chcesz przetransportować wyposażenie, które właśnie kupiłeś? Dzięki kilku prostym radom dowiesz się, co zrobić, aby nie uszkodzić cennych elementów aranżacji domu. Prawidłowy transport mebli pozwoli Ci uniknąć stresu związanego z uszkodzeniem sprzętu.

Zasada pierwsza: sprawdź, czy meble są odpowiednio zabezpieczone przed transportem

Jeżeli mebel, który chcesz przewieźć składa się z dużej ilości części, to powinien zostać rozmontowany. Pamiętaj, że dzięki temu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia go. Stanie się przy tym lżejszy oraz łatwiejszy w załadowaniu do samochodu. Co najistotniejsze, wyniesienie rozmontowanego mebla będzie dużo prostsze – zwłaszcza, jeśli trzeba znieść go z wnętrza mieszkania w bloku.

Pamiętaj o tym, aby zdemontować elementy, takie jak półki, przeszklenia, metalowe elementy czy takie, które mogłyby uszkodzić inne rzeczy podczas transportu. Dzięki temu można również zyskać dodatkowe miejsce w samochodzie transportowym. Rozmontowane meble wystarczy zapakować w płaskie kartony oraz owinąć gąbka lub folią, które odpowiednio zabezpieczą ładunek.

Te z elementów wyposażenia, które nie zostaną zdemontowane należy starannie opóźnić. W ten sposób staną się lekkie, łatwiejsze w zapakowaniu i samym przewozie. Ważne jest także odpowiednie zabezpieczenie szuflad oraz półek z drzwiczkami. Należy zamknąć je na klucz lub zakleić taśmą, aby nie otworzyły się w czasie transportu.

Zasada druga: zastosuj dodatkowe środki ostrożności na czas transportu

To, w jaki sposób zapakować meble na czas transportu będzie zależało głównie od tego, z czego wykonane są ich poszczególne elementy. Drewniane rogi wyposażenia – szaf, krzeseł, stołów – najlepiej zabezpieczyć za pomocą tekturowej nakładki oraz folii, która ją usztywni. Stretch pozwoli zabezpieczyć meble tapicerowane, szybko ulegające uszkodzeniu lub zabrudzeniu.

Oczywiście delikatne materiały, jak szczególnie szkło, należy obwinąć folią bąbelkową czy tekturą. Przy ich transporcie szczególnie ważne jest zachowanie wzmożonej ostrożności.

Zasada trzecia: wybierz sprawdzoną firmę transportową

Transport delikatnych rzeczy najlepiej powierzyć specjalistom – firmie, która zajmuje się przewozami oraz taxi bagażowym. Zatrudniając ją będziesz miał pewność, że cenne dla Ciebie wyposażenie nie ulegnie uszkodzeniu. Co więcej, rzetelni i sprawdzeni fachowcy powinni sami zadbać o to, żeby odpowiednio zabezpieczyć Twoje rzeczy.

Osobą mieszkającym w okolicach Gdyni, Rumi, Redy i Wejherowa polecamy Panther-Trans, firmę z doświadczeniem, która ma za sobą wiele realizacji transportu wyposażenia – w tym bardzo wymagających mebli. Ich usługi zapewniają bezpieczny przewóz Twojego sprzętu!